Ako sa stať šampiónom (3)

Nesnaž sa znovu objaviť to, čo už je dávno úspešne používané. Študuj najlepších športovcov a uč sa od nich. Netrénuj resp. "nekoučuj" v úplnej „prázdnote“. Ak si otvorený novým veciam či návykom, v takom prípade sa budeš veľmi rýchlo učiť a budeš zákonite úspešnejší v porovnaní s prístupom, že ty nič nepotrebuješ a máš už všetky odpovede.


Rozprávaj sa, čítaj a študuj tých najlepších.


Je to jeden z najlepších spôsobov ako sa môžeš pravidelne zlepšovať. Presne týmto spôsobom je písaná aj pripravovaná kniha "Ako sa stať šampiónom"!


Kontaktoval som najlepších mentálnych trénerov na svete, čítaj som ich knihy, chodil na ich prednášky. T.j. že táto kniha je nepriamo písaná tými najlepšími odborníkmi v obore. Použil som všetky najlepšie stratégie, techniky a princípy, ktoré som získal či už od športovcov, trénerov či mentálnych koučov. Jediné čo potrebuješ je vyhradiť si čas na aplikáciu týchto techník a začať ich pravidelne používať. Čoskoro sa dozvieš viac v samotnej knihe! :)


Z pripravovanej knihy dnes uvádzame ďalší krátky úryvok.
5 krokov na to, aby si si začal naplno veriť


1. Nepočúvaj „expertov“. Nepočúvaj niekoho kto ti vraví, že nemôžeš dosiahnuť svoj sen. Jedinými expertami, ktorých môžeš počúvať sú ľudia, ktorí ťa na tvojej ceste plne podporujú, povzbudzujú ťa a zároveň ti poskytujú stratégie ako sa k tvojmu snu alebo cieľu dopracovať. V r. 1954 sa snažili „experti“ presvedčiť bežca Rogera Bannistera, že ľudské telo nie je schopné odbehnúť jednu míľu pod 4 minúty. V 60.tych rokoch nikto neveril tomu, že sa človek niekedy dostane na mesiac. Na každý sen sa nájdu stovky „expertov“, ktorí sa budú snažiť dokázať, že realizácia tohto sna nie je jednoducho uskutočniteľná.


2. Zo svojho slovníka vymaž slová ako „nedá sa“, „nikdy“, „nemožné“. Takýto typ slov pôsobí limitujúco. Vymaž ich zo svojho slovníka a taktiež zo svojej mysle. Ak ich budeš používať voči svojej osobe, potom budeš limitovať samého seba. Skutočne netušíš čoho všetkého si v živote schopný. Daj si vedomý, každodenný záväzok, že sa zbavíš akýchkoľvek limitujúcich slov. Ak by si aj použil takýto typ slov, napr. „nedokážem“, pridaj k tomuto slovu slovíčko „zatiaľ“. Napr. „Zatiaľ to nedokážem“, znamená to, že momentálne toho nie si niečoho schopný, ale v budúcnosti je možné, že to dokážeš. Pamätaj si, že slovník, ktorý používaš na svoju osobu priamo ovplyvňuje tvoju výkonnosť a ovplyvňuje do veľkej miery to, či daný cieľ dosiahneš alebo naopak nie.


3. Rob na dennej báze veci, ktoré sa zdajú byť neuskutočniteľnými: Existujú dva druhy vecí, ktoré sú neuskutočniteľnými. Nerealizovateľné veci a realizovateľné veci, ktoré sú oboje sprvoti nazývané neuskutočniteľnými. Do tej prvej kategórie patria veci typu: „chcem vedieť lietať“, „chcem bežať rýchlejšie ako vystrelená guľka z pištole“, „zastavím svojím vlastným telom traktor idúci rýchlosťou 90 km/hod“, :) atď. Tieto veci jednoducho zostávajú nemožnými, prípadne je pri nich tvoj život v ohrození. Si však schopný dokázať veci, ktoré sa sprvoti zdajú byť neuskutočniteľnými, sú ale realizovateľnými. Medzi ne zahŕňame veci, ktoré si ty myslíš alebo vieš, že nedokážeš. Na dennodennej báze musíš začať robiť veci, ktoré budú tieto limitujúce presvedčenia mazať a tým pádom ťa posúvať bližšie k tvojmu cieľu. Možno medzi tvoje presvedčenia patria nasledovné veci: „myslíš si, že nedokážeš žonglovať s loptou viac ako 5 minút“, „nedokážeš zaplávať viac ako 30 bazénov“, „“nie si schopný kopať do lopty svojou slabšou nohou“, „nie si schopný zostať pokojný aj pod tlakom“, „nie si schopný predstúpiť pred ľudí a niečo prezentovať“... atď. Vyber si jednu z vecí, o ktorej si teraz myslíš, že nedokážeš a začni na nej každý deň pracovať. Nemusí to primárne súvisieť s tvojím športom. Každý raz keď pracuješ na svojich limitujúcich presvedčeniach sa posúvaš stále bližšie k ich naplneniu!


4. Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa plne podporujú. Buď si istý, že máš okolo seba ľudí, ktorí stoja na tvojej strane a podporujú ťa na ceste za tvojím snom. Ak máš okolo seba "priateľov", ktorí ťa podceňujú či dokonca ponižujú, porozmýšľaj nad tým, že si nájdeš nových priateľov. Dosiahnutie veľkého sna je samo o sebe veľmi náročné a to aj bez priateľov, ktorí ti neprajú a často krát ti pod nohy hádžu rôzne prekážky.


5. Čítaj, počúvaj a rozprávaj sa s ľuďmi, ktorí prekonali viaceré prekážky na ceste za úspechom. Svoj systém presvedčení môžeš rozšíriť tým, že budeš čítať, počúvať, alebo rozprávať sa s ľuďmi, ktorí dokázali „nemožné“. Títo ľudia ti poskytnú reálne životné príklady, že nič nie je nemožné. Ak sa doslovne ponoríš do kníh, príbehov, či videí (filmov) o týchto ľuďoch, pomôže ti to na ceste za zmenou tvojich presvedčení. Zistíš, že ty to tiež môžeš dokázať!
Obľúbené príspevky
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Posledné príspevky
Archív
Vyhľadávanie podľa slov
Nasledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square