Tvoje budúce športové ja


Posaď sa na 15-20 minút v miestnosti, kde ťa nebude nikto a nič rušiť. Ruky voľne spusti povedľa tela, nekríž ruky ani nohy. Zatvor si oči. Zopár minút len jednoducho relaxuj. Zameraj sa na svoje dýchanie. Môžeš si predstaviť, že si na veľmi pokojnom mieste, snaž sa čo najviac uvoľniť a odpočívať. Skús si teraz predstaviť svoj športový sen resp. cieľ, ktorý chceš vo svojom športe dosiahnuť. Ak by si si napr. predstavil sen, v ktorom by si bol športovou hviezdou, kde by to bolo? Ako ďaleko by si to dotiahol? Akú kariéru by si spravil? Buď čo najviac konkrétny, nič nehodnoť a nesúď. Jednoducho nechaj svoje myšlienky iba plynúť.


Nechaj svoje myšlienky pomaly blednúť a vráť sa myšlienkami na miesto, ktoré je pre teba pokojným, relaxačným miestom. Toto miesto môžeme nazvať tvojím „miestom pre načerpanie zdrojov a energie“. Toto miesto si môžeš jednoducho vymyslieť alebo to môže byť miesto, ktoré si už niekedy navštívil, alebo keď si naň v myšlienkach spomenieš, vyvolá to v tebe pocit pokoja a pohody. Môže to byť more, rieka, les... atď. Snaž sa počuť, vidieť a cítiť všetko, čo by sa odohrávalo na tomto mieste aj v realite. Skús si tieto obrazy doplniť o konkrétne detaily: o scenériu, zvuky, pohyby, farby, svetlo... atď.


Ako ďalší krok si predstav samého seba ako budúcu športovú hviezdu priamo na tomto mieste. Ak by sme to aplikovali na futbal: predstav si, že pred tebou hrá skvelý futbalový hráč (možno tvoj obľúbený hráč). Ako vyzerá tento hráč? Ako sa správa?


V ďalšom kroku si predstav tohto hráča ako vedie loptu. Pozorne si všimni čo presne robí. Ako sa hýbe, kontroluje loptu, pracuje s ňou, aký je rýchly a obratný... Pozeraj sa na neho ako trénuje či hrá v zápase... skús si zapamätať čo najviac detailov... aká je jeho obranná hra? Ako sa zapája do útočenia? Predstavuj si akú dôležitú úlohu zohráva v tíme.. akou vodcovskou osobnosťou je...


V poslednom kroku si predstav ako keby si sa prevtelil do neho, ako keby tvoje „ja“ preskočilo do jeho tela. Teraz si skús naplno predstaviť, že si „on“. Naplno sa vcíť do jeho kože a snaž sa s ním identifikovať. Budeš vidieť, cítiť a počuť presne to, čo počuje on. Ak by si bol teraz týmto hráčom, čomu by si veril ako hráč? Aké schopnosti by si mal? Teraz keď si v koži tohto hráča, predstav si, že si v zápase a hráš presne tým istým spôsobom ako hrá on. Prebehni si toto cvičenie ešte raz, ale teraz hráš už vo veľkom zápase.

Rob toto cvičenie každý deň po dobu 10 minút (ideálne pred spánkom).


Predstavuj si, že si žiješ svoj športový sen. Hovorí sa, že tvoje myšlienky vytvárajú tvoj život. Je to tvorivý spôsob ako môžeš prevziať kontrolu nad svojim životom. Pravidelný tréning predstavivosti je ďalším krôčikom k naplneniu tvojho športového sna.

Obľúbené príspevky
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Posledné príspevky
Archív
Vyhľadávanie podľa slov
Nasledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square