Kľúč ku konzistentnosti výkonov

Dnes sa k Vám prihováram krátkym príspevkom, ktorého úlohou je poukázať z môjho pohľadu na veľmi dôležitý aspekt, doslovne kľúč ku konzistentnosti výkonov- v športe, v biznise, vo vzťahoch, resp. v akejkoľvek aktivite, ktorú robíš.


Tým kľúčom je porozumenie, že je prirodzené a normálne, že naša nálada sa mení v čase.

Naše pocity sú doslovne výsledkom nášho myslenia v čase.


A prirodzené je to, že ako sa mení myšlienka (energia), tak sa menia aj naše pocity.


Na základe tohto porozumenia si schopný čeliť akejkoľvek nálade, nehľadať „vinníkov“ v externom prostredí a podávať tak konzistentné výkony nehľadiac na to, čo sa deje okolo teba.


Podávať excelentné výkony keď sa cítime dobre nie je náročné. Avšak keď naša nálada klesne, cítime sa napr. neisto, málo sebavedomo, prípadne smutne, tí, ktorí nemajú dané porozumenie, majú tendenciu hľadať odpovede vo vonkajšom prostredí (okolnosť, osoba.. atď). Máme tendenciu obviňovať, kontrolovať, riešiť, napravovať... atď. Napravovať niečo čo nebolo absolútne poškodené.

Dôležitý fakt: ľudské prežívanie je založené na vzletoch a pádoch, niekedy sme emocionálne na vrchole, naopak inokedy na spodku. Ale tvoj potenciál „zostať v hre“ a predať svoj najvyšší potenciál je vždy v tebe!


Chceš pravidelne dosahovať špičkové výkony? Potom je pre teba dôležité uvedomenie, že porozumenie vyššie uvedeného je vždy viac ako akákoľvek externá stratégia, technika, rutina... atď. A okrem toho, akákoľvek aktivita strávená pri aplikácii akejkoľvek externej techniky ti zaberá čas, niekedy kopec času. Presne ten čas, ktorý môžeš stráviť aktivitami, ktoré sú pre teba viac prínosné. :)
Obľúbené príspevky
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Posledné príspevky
Archív
Vyhľadávanie podľa slov
Nasledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square