Porozumenie na hlbšej úrovni

Pred pár dňami som mal krátky, veľmi zaujímavý rozhovor s mojim klientom- extraligovým hokejistom, s ktorým pracujem zhruba pol roka. Môj klient doslovne na hlbšej úrovni porozumel jednému z princípov, ktoré sa skrývajú za ľudským prežívaním. Prežívanie prílivu a odlivu myšlienok (a teda aj pocitov), porozumel prirodzenej dualite života: pozitívne – negatívne, deň – noc, spirituálne – fyzické, yin – yang. Niektorí ľudia nazývajú toto uvedomenie pojmami ako: akceptácia, nestrannosť, voľnosť... Ja to nazývam skôr pojmom Pravda. 😊 Dôležité však nie sú pojmy, ale pocity... pocity na tej hlbšej úrovni...Klient (cez textovú správu): Michal, máš dve minútky na rozhovor? Musím sa s tebou o niečo podeliť.


Ja (cez textovú správu): Samozrejme, môžeš mi hneď zavolať.


Klient: Ďakujem ti. Chcem ti porozprávať niečo čo som si zhruba asi pred hodinou zažil. Je to veľmi, veľmi zvláštne. Cítil som sa neisto, plný obáv, možno by som to nazval aj frustráciou... fakt som sa cítil hrozne, dokonca aj úzkostne... ako keby sa môj život rútil smerom nadol... vôbec však netuším ako sa to stalo, ale jednoducho som precítil, že všetko v mojom živote a teda aj ja sám, je úplne OK.. že je úplne normálne, že sa cítim tak ako som sa cítil... Čo tým chcem povedať je to, že v tom istom čase som sa cítil mrzuto, smutne, ale zároveň som cítil, že to je ok, že vždy to je ok... ako keby som sa stal v tej chvíli iba pozorovateľom mojich pocitov... bolo to tak uvoľňujúce, ale zároveň to bolo veľmi zvláštne, pretože nič také som predtým ešte necítil... Je to normálne? Dáva ti to zmysel?


Ja: Dáva mi to viac ako zmysel kamarát. V podstate je to viac ako normálne, je to ľudské a poviem ti pravdu, že už dlho som nič také nepočul zo strany klienta. Na hlbšej úrovni si porozumel jednej z vecí, o ktorej sme sa spoločne veľakrát počas koučingu rozprávali.


Klient: Wau, ďakujem. Cítim sa naozaj skvelo. 😊


Ja: Ďakujem ti moc za tento telefonát. Mám z toho obrovskú radosť.


Klient: Aj ja. Čoskoro sa vidíme.

Bez pochyby, ak človek objaví nový pohľad na ľudské prežívanie, má to ohromný dopad na jeho celý život. Uvedomenie si, že nemusíme nič kontrolovať, s ničím bojovať či napravovať, je veľmi upokojujúce a nám zostáva čas na produktívnejšie aktivity. Všetko je to životná energia v akcii. Či už táto životná energia prichádza alebo odchádza, všetky naše pocity sú prirodzené, normálne. Je to vždy veľmi potešujúce ak to ja sám i moji klienti vidia čím ďalej, tým jasnejšie. Vedieť to, že nech sa deje v našom živote čokoľvek a naše pocity sú akékoľvek, vždy sme OK. 😊
Obľúbené príspevky
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Posledné príspevky
Archív
Vyhľadávanie podľa slov
Nasledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square