top of page

Business a Life koučing 

"Keď som porozumel trom princípom, rozmýšľal som nad tým ako by toto pochopenie podstaty života mohlo pomôcť mojim klientom. Bol som si však vnútorne istý, že každý z týchto ľudí (najpr iba športovcov) môže pozitívne čerpať z tohto poznania.

 

Veril som tomu, že z nášho spoločného koučingu môže mať každý z nich určitý benefit. A potvdilo sa mi to tým, že sa ku mne klienti vracali alebo tým, že moju prácu ďalej odporúčali svojim kamarátom či známym. 

 

Moji klienti sa stali mojou najlepšou referenciou". 

 

PhDr. Michal Kopčan

 

 

Aké sú hlavné benefity z koučingu 3 princípov? 

 

Pomocou voľného spoločného rozhovoru ohľadne pochopenia 3 princípov, moji klienti uvádzajú veľmi spoločné menovatele ich zmeny medzi ktoré patria najmä tieto veci:

 

- cítia sa menej vystresovaní

- citia sa bezpečnejšie

- sú produktívnejší 

- sú celkovo spokojnejší v živote

 

Jeden z mojich klientov sa vyjadril nasledovne: "Chcel som postaviť hrad na neistých základoch. Teraz však cítim, že som svoje základy postavil na tom správnom mieste."

Žijeme život tak, že sa domnievame, že čím lepší je náš "vonkajší", materiálny svet, tým lepšie sa budeme cítiť aj vo vnútri. 

Ale realita je pritom úplne opačná. Každá jedna chvíľa, ktorú zažívame v našom živote je vytváraná z "vnútra-von". 

Ak teda žijeme život spôsobom, že úspech nás privedie ku šťastiu, bohatstvo nám zaručí bezpečnosť, a vonkajšie okolnosti určujú naše prežívanie života, potom sme vystavení všetkým neistotám, pochybnostiam, a strachom, ktoré sa stali takou bežnou súčasťou nášho života, že si ich ani neuvedomujeme. 

Ak si však uvedomíme, že naša realita je vytváraná z "vnútra-von", potom uvidíme to šťastie, ktoré nás privedie k úspechu, bezpečnosť, ktorá nám prinesie bohatstvo a naše myšlienky, ktoré určujú chod nášho života. S týmto uvedomením úzko súvisí aj poznanie našej skutočnej podstaty (to kto skutočne sme). 

Život sa stáva menej nebezpečným miestom a človek je schopný vidieť celú krásu života.

 

Ak pochopíš princíp ľudského vnímania "zvnútra-von", život sa stáva oveľa jednoduchším. V tomto momente sa to môže zdať veľmi ezoterické, spirituálne, či to môže pôsobiť viac ako zmätočne. 

V takom prípade hovorím mojim klientom, aby iba počúvali (hlavne samých seba) a nesnažili sa zapamätať si detaily čo hovorím. V rámci môjho koučingu nedávam klientom žiadne úlohy či kroky k úspešnému životu. 

Ak sú však klienti vtiahnutí do spoločnej konverzácie a sú otvorení novým možnostiam, môžem Vás uistiť, že to čo následne uvidíte a počujete zmení Váš život k lepšiemu.

"Znie to veľmi jednoducho, ale v rámci môjho koučingu nie je potrebné nič robiť, ale objaví sa niečo nové, čo je potrebné vidieť a cítiť".  

Business a life koučing je možné realizovať týmito spôsobmi:

  • Osobne v  kancelárii mentálneho trénera (viď kontaktné údaje)

  • Online formou- skype alebo ZOOM (prípadne pomocou inej komunikačnej aplikácie)

  • resp. podľa dohody s klientom (na jeho pracovisku... atď).

Business a life koučing je možné naplno realizovať aj v anglickom jazyku. 

 

Ponúkané vzdelávacie programy (prednášky) 

Pre spoločnosti i jednotlivcov: 

- Úspešný a produktívny manažér

- Úspešný a produktívny tím

- Komunikačné zručnosti trochu inak

Odolnosť voči stresu trochu inak

- Mentálne zdravie na pracovisku 

- 3 mesačný intenzívny koučingový program

Intenzívny 1.dňový transformačný program

- STOP šikanovaniu

Partnerské poradenstvo trochu inak

Ohľadne detailov jednotlivých programov nás prosím kontaktujte. 

Na základe dohody s klientom je možnosť vytvorenia

 vzdelávacieho programu šitého na mieru spoločnosti ( v závislosti od špecifických požiadaviek klienta)

V ponuke máme aj motivačné prednášky pre TOP management, lídrov i rádových pracovníkov.   

Kontaktujte nás ohľadne detailov motivačnej prednášky. Prednášku  ako aj všetky ponúkané programy je možné naplno realizovať aj v anglickom jazyku. 

NOVINKA: Edukačno-relaxačný pobyt: Mentálne odolný manažér

Unikátne spojenie mentálneho koučingu a psychológie (vrátane použitia najnovšej technológie biofeedbacku) + relax (wellness, jóga)

Kopčan - leták pobyt nový-1 (1).jpg
Kopčan - leták pobyt nový-2 (1).jpg

Cieľom tohto vzdelávacieho programu je podpora mentálneho zdravia na pracovisku (aj mimo neho). Tento program má za cieľ prispieť ku zvýšeniu odolnosti zamestnancov v psychickej, fyzickej aj sociálnej oblasti.

Program je podľa dohody s klientom možné realizovať aj v jeho vybraných priestoroch ( vrátane priestorov spoločnosti). Je možné program rozdeliť aj do 2 dní (napr. 1 deň v rámci pracovného týždňa a 2. deň v rámci nasledujúceho pracovného týždňa). Na základe dohody s klientom sa následne upravuje cenová ponuka.

bottom of page